Formy wsparcia
Formy wsparcia dla Uczestników projektu "Pokonać kryzys-II edycja"
doradztwo zawodowe
Każdy Uczestnik projektu weźmie udział w indywidualnych spotkaniach z wykwalifikowanym doradcą zawodowym, w ramach których zostanie opracowany Indywidualny Plan Działania, identyfikujący m.in. oczekiwania i cele zawodowe, potrzeby szkoleniowe Uczestników projektu. Doradztwo zawodowe trwa przez cały okres uczestnictwa w projekcie i ma na celu zbadanie predyspozycji zawodowych Uczestników oraz wzrost motywacji do podjęcia zatrudnienia,
poradnictwo psychologiczne
Uczestnicy projektu objęci są indywidualnym poradnictwem psychologicznym, które ma na celu analizę kompetencji, źródeł i przyczyny postaw oraz naukę technik przydatnych przy rozwiązywaniu problemów i osiąganiu celów przez Uczestnika projektu. Doradztwo prowadzone jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego psychologa.
szkolenie z zakresu poruszania się po rynku pracy
Uczestnicy projektu biorą udział w trwającym 40 godzin (5 dni szkoleniowych) szkoleniu z zakresu poruszania się po rynku pracy. Ma ono na celu wzrost umiejętności z zakresu poruszania się po rynku pracy, analizę rynku pracy, nabycie umiejętności przygotowywania odpowiednich dokumentów rekrutacyjnych oraz przyswojenie ogólnych zasad prezentacji. W trakcie szkolenia Uczestnicy otrzymują bezpłatne materiały szkoleniowe i wyżywienie. A także zwrot kosztów dojazdu.
staż zawodowy
Uczestnik projektu kierowany jest na 3 miesięczny, finansowany ze środków unijnych, staż zawodowy, dobrany odpowiednio do indywidualnych potrzeb i predyspozycji Uczestnika. Staże poprzez praktykę pozwalają określić mocne strony Uczestnika, które należy rozwijać i wykorzystywać, a także deficyty zawodowe. Po ukończeniu stażu pracodawca wystawia opinię na temat Stażysty, która ma znaczenie dla doboru przez doradcę zawodowego odpowiednich szkoleń podnoszących kwalifikacje Uczestnika stażu.
szkolenia zawodowe
Szkolenia zwodowe to etap projektu, który następuje po zakończeniu stażu zawodowego przez Uczestnika. Realizowane w ramach projektu szkolenia zawodowe mają na celu podniesienie kwalifikacji, które umożliwią wykonywanie danego zawodu przez Uczestnika projektu, lub też uzupełnią czy podniosą posiadane przez niego kwalifikacje/umiejętności. Mogą to być zarówno szkolenia prowadzące do nabycia twardych uprawnień zawodowych, jak i szkolenia wiążące się z wydaniem certyfikatu/dyplomu/zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu. Szkolenia zawodowe dobierane są odpowiednio do predyspozycji zawodowych Uczestnika projektu, jak i do potrzeb rynku pracy.
praktyka zawodowa
Po odbyciu stażu oraz szkoleń zawodowych Uczestnik projektu zostaje skierowany do odbycia 5 miesięcznych praktyk zawodowych, mających na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych, nabycie nowych umiejętności i doświadczenia oraz zwiększenie szansy na podjęcie zatrudnienia.
pośrednictwo pracy
Pośrednictwo pracy w ramach projektu ma na celu doradztwo w zakresie poszukiwania pracy, wyszukiwanie ofert pracy oraz kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Działania te mają wspomóc Uczestników projektu w znalezieniu zatrudnienia zgodnego z kwalifikacjami i oczekiwaniami danej osoby.